Hoopswave

NBA. Szubjektív. Kérdés, óhaj, sóhaj? Küldd ide: greggrant@freemail.hu

Friss topikok

• OrulunkVincent?: a Clevelandet sajnálom... igazán megérdemelnék a jobb eredményeket. és nem shaq miatt mondom, hane... (2009.11.09. 15:36) Plusz-Mínusz
  • Hatványpatkány: A második meccs azért már jobban árnyalja a képet, nemde. Necces egy combat volt. Most 3 orlandoi ... (2009.06.09. 21:32) Döntő 1. mérkőzés - liveblogging
  • kalna: azért szerintem Denver városának tengerszint feletti magassága nem befolyásoló tényező...egyszerűe... (2009.05.09. 14:50) Két sima, két fordított
  • hulk: Ó az már történelem, bár ha tavaly követted a rájátszást és a Boston „menetelését”, akkor azt is m... (2009.05.04. 17:51) Ki állítja meg a Lakers-t?
  • greggrant: @Gaboca: Pedig Rodman 169 playoff meccsen dobott összesen 7 hármast :) (2009.04.23. 13:58) A jószívű óriás nem int az ujjával többé

Címkék

2009 2010 szezon (1) 76ers (9) allen iverson (2) andrew bogut (1) antoine wright (1) ariza (1) átigazolás (1) augustin (1) bball.hu (10) beasley (2) billups (2) bírók (4) blazers (7) bobcats (2) brad miller (1) brandon roy (1) brook lopez (1) bryant (3) bucks (4) bulls (6) carmelo anthony (2) cavaliers (16) celtics (16) chalmers (1) chris paul (1) clippers (2) college basketball (1) derek fisher (1) dikembe mutombo (1) dirk nowitzki (1) döntő (5) don nelson (1) draft (4) dwight howard (3) eddie house (1) eric gordon (1) finley (1) flagrant foul (2) gallinari (1) garnett (1) grizzlies (1) hawks (7) heat (15) hornets (7) injury (5) isiah thomas (2) iverson (1) jamaal tinsley (1) jameer nelson (1) jazz (6) joe alexander (1) joe dumars (1) kevin love (1) kings (4) knicks (2) kobe bryant (1) lakers (16) league pass (4) lebron james (3) live (1) luis scola (1) magic (16) marbury (2) mavericks (10) mayo (1) microfracture (1) monta ellis (1) mvp (2) nba (3) nba.com (1) ncaa (1) nets (2) nuggets (11) oden (1) odom (1) oneal (1) pacers (2) pau gasol (1) pierce (1) pistons (10) playoffs (17) raef lafrentz (1) rafer alston (2) rájátszás (17) rajon rondo (1) raptors (2) rockets (10) ron artest (2) rookie (3) rose (1) rudy fernandez (1) run and gun (1) samuel dalembert (1) sérülés (4) sérülések (1) shaq (1) slam (8) slamonline.hu (8) spurs (10) stephen jackson (1) stu jackson (1) suns (5) szabályok (1) tanking (1) thunder (2) trade (3) trade deadline (1) újonc (3) válság (2) vitatott ítélet (3) wade (4) warriors (3) westbrook (1) wizards (3) wolves (1) Címkefelhő

A Magic megállította a Cavalierst

2009.05.31. 18:47 greggrant

Nem jött össze a Nike-álomdöntő, csak Kobe lesz ott az NBA fináléjában. Az Adidas embere, Dwight Howard tett róla, hogy az alapszakasz MVP-je, LeBron James csak nézőként lehessen jelen az idei szezon utolsó párharcánál. Bármily furcsán hangzik, Superman volt az X-faktor, az ismeretlen tényező, aki eldöntötte a párharc kimenetelét.

Az Orlando Magic lejátszotta a pályáról a Cleveland Cavaliers-t a Keleti főcsoportdöntő hatodik mérkőzésén, 103-90-es győzelemet aratva. James pont ezt a kritikus meccset választotta arra, hogy visszatérjen a halandók közé, "mindössze" 25 pontot, 7 lepattanót és 7 gólpasszt gyűjtve. Persze egy ilyen teljesítmény bárki mástól nagyszerű tett lenne, csakhogy LeBron igen magasra tette a lécet azzal, hogy a párharc ezt megelőző öt meccsén 41,2 pontot, 8,6 lepattanót és 8,2 gólpasszt átlagolt. Ez az elképesztő produkció sem volt elég ahhoz, hogy a Cleveland megnyerje a párharcot az Orlando ellen, mivel a többi Cavs játékos nem tudott megfelelő teljesítményt nyújtani. Különösen Mo Williams volt gyengébb, hiszen hiába a meccsenkénti 18 pont, ha mindezt egy gyatra, 37%-os mezőnymutatóval éri el. Az Ilgauskas-Varejao-Joe Smith-Ben Wallace alkotta frontcourt képtelen volt megakadályozni, hogy Dwight Howard uralja a palánkok alatti területet. A Cavaliers kispadja pedig kollektíve csütörtököt mondott, mivel Mickael Pietrus egymaga több pontot termelt a párharc folyamán.

A Magic sokkal kiegyensúlyozottabb teljesítményt nyújtott, jobban elosztva a terhelést a játékosok között, mint ahogy az itt található ábrák is mutatják. Igaz, ezek a harmadik meccs után készültek, de nagyon jól illusztrálják azt a játékmódot, amit az Orlando alkalmaz. Mindenki készen áll arra, hogy támadja a palánkot, vagy elvállalja a hárompontost, ha a lehetőség úgy kínálja - mármint Howardon kívül, természetesen. Ez a 4-1-es felállás megoldhatatlan feladat elé állította a Cavaliers gárdáját, mivel nem tudták az összes támadási opciót levédekezni. Ha Howardot ketten fogták, akkor a Magic körbejáratta a labdát kívül, míg adódott egy tiszta dobóhelyzet. Ha a palánk közelében Supermant csak egy ember fogta, akkor a Magic bejátszotta neki a labdát, és Howard bebrusztolta magát egy jó dobóhelyzetet vagy egy faultot kiharcolva. És ami igazán fontos volt ebben a párharcban: a Magic centere, aki a szezonban 59,4%-kal dobta a büntetőt, a Cavaliers ellen 70% fölött teljesített. Amikor 70% fölött dobott, a Magic  nyert.

gm1107-1062/2100%
gm295-964/850%
gm399-8914/1974%
gm4116-1147/978%
gm5102-1128/1362%
gm6103-9014/2070%

Véletlen? Nem. A két csapat közötti meccsek többsége elég szorosra sikerült, kivéve talán az utolsó, hatodik összecsapást. Amikor Howard jól dobja a büntetőket, akkor a Magic játékosai nem félnek bejátszani neki a labdát a negyedik negyedben sem. Megállítani ugyanis leginkább csak úgy lehet, ha szabálytalankodnak ellene. Ha azonban lefaultolják és csak minden második büntetőt dob be, az rossz üzlet a csapata számára, ezért Van Gundy kerülte a negyedik negyedes bejátszásokat az egész szezon folyamán. Ezzel azonban feladták az egyik legfontosabb támadási opciójukat, ami segítette volna a többi 4 játékos munkáját is. Ők pedig önmagukban nem olyan jók, hogy jobb csapatok ellen rendszeresen meg tudják nyerni a meccset kiélezett szituációkban. A Magic így rossz hírnevet szerzett magának, mint a csapat, amely nem tudja jól befejezni a meccseket. Ennek most a Cleveland ellen vége lett, amikor Howard képes lett jobb százalékkal értékesíteni a büntetőket. Mind a negyedik, mind az utolsó, hatodik meccsen rendszeresen megkapta a labdát a palánk alatt a negyedik negyedben is, ezáltal a Magic folyamatosan játszhatta a jól bevált játékát. Már csak az a kérdés, hogy fenn tudja-e tartani Superman ezt a teljesítményét, mert akkor a Magic-nek esélye van a Lakers ellen is.